Drogie Studentki, drodzy Studenci,

zapraszamy Was serdecznie na uroczystą inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się we wtorek, czwartego października o 11:00 w auli Wydziału Teologicznego przy ulicy Drzymały.

Będzie to sześćdziesiąte siódme otwarcie nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Na uroczystości pojawi się kilka ważnych osób – między innymi obecny rektor prof. dr hab. Marek Masnyk oraz gość specjalny prof. dr hab. Marek S. Szczepański z naszego Instytutu, który wygłosi wykład inauguracyjny. Będzie to również okazja, żeby posłuchać chóru akademickiego „Dramma Per Musica”.

Ci, którzy chcą poznać Opole lub po prostu wybrać się na wspólny spacer, zaproszeni są na przechadzkę po mieście. Spotkamy się przed Collegium Maius o 14:30 i 15:30. Przejdziemy się przez centrum miasta nie tylko, żeby zapoznać Was z historyczną i kulturową wartością miasta, ale by również pomóc studentom pierwszego roku w orientacji po Opolu. W ciągu godziny naszego spaceru będziecie mogli zobaczyć najważniejszą część miasta.