Spotkanie autorskie z dr Anną Kopczak-Wirgą

W imieniu Opolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszamy na spotkanie autorskie z dr Anną Kopczak-Wirgą, które odbędzie się 15 stycznia o godzinie 15.00 w sali 330 Collegium Civitas.

Autorka opowie o swojej monografii pt. Od inności do normalności. Turystyka zagraniczna Polaków w mozaice wspomnień, w której opisuje świat doświadczeń z podróży odbywanych przed i po 1989 roku.

Oto jak Pani Doktor przedstawia swoją pracę:

Książka, którą oddaję w ręce Czytelnika jest rezultatem prac badawczych poświęconych wspomnieniom z podróży zagranicznych odbywanych przez Polaków przed oraz (porównawczo) po 1989 roku. Prezentuję w niej historię wyjazdów z punktu widzenia samych wojażerów, a tłem rozważań są warunki polityczne minionego ustroju, początku transformacji ustrojowej oraz czasów współczesnych. Praca ta jest monografią socjologiczną, w której podbudową teoretyczną jest fenomenologia, koncepcje doświadczania świata, konstrukcjonizm, teorie pamięci społecznej i wiele idei z zakresu socjologii podróży, których część pojawia się w polskiej literaturze po raz pierwszy.