Socjolodzy (i ich goście) na XV Opolskim Festiwalu Nauki

W dniach 26 – 29 maja intensywnie i kreatywnie uczestniczyliśmy w XV edycji Opolskiego Festiwalu Nauki. Rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór od warsztatów wielokulturowych. Nasi goście mieli okazję posłuchać ciekawych relacji z Turcji, Afganistanu, Ukrainy i Belgii z pierwszej ręki. Prezentowali je studenci naszej specjalności Intercultural Communication oraz uczestnicy programu Erasmus.

Niedzielny Piknik Naukowy wciąż w klimacie wielokulturowym. Prócz możliwości przymierzenia tradycyjnych strojów afgańskich, studenci z Turcji i Afganistanu częstowali gości naszego stoiska przysmakami popularnymi w ich krajach. Przez niemalże godzinę nasz namiot przeżywał prawdziwe oblężenie, a potrawy serwowane przez studentów stały się dobrą okazją do międzykulturowych konwersacji.

Podczas poniedziałkowego Dnia Otwartego gościliśmy uczniów z trzech szkół średnich – dwóch z Olesna oraz jednej z Opola. Młodzież brała udział w warsztatach przygotowanych przez pracowników i studentów Instytutu Socjologii.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w realizacji pomysłów, a w szczególności naszym aktywnym studentom i studentkom!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.