Międzynarodowa szkoła letnia – POLIN Meeting Point

W imieniu POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich serdecznie zapraszamy na POLIN Meeting Point – Summer Education School 2017.

Jest to letnia szkołą – intensywny dwutygodniowy program zajęć, który oferuje młodym ludziom możliwość spotkania w międzynarodowej grupie i wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów, dyskusji oraz wizytach studyjnych.

Udział w szkole jest bezpłatny. Koszty przejazdu oraz zakwaterowania i częściowego wyżywienia pokrywa organizator. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.

Zapisy do końca4 maja na stronie http://www.polin.pl/pl/pmp-2017

Termin letniej szkoły: 13-27 sierpnia 2017 roku

Zajęcia będą miały miejsce w trzech miastach: Warszawie, Łodzi i Zduńskiej Woli.

Tematem przewodnim tegorocznej III edycji jest Wielokulturowość lokalnie. Punktem wyjścia do rozmów na ten temat będzie przykład Zduńskiej Woli – miasta w województwie łódzkim, które do II wojny światowej prężnie rozwijało się jako ośrodek polsko-żydowsko-niemiecki. Zachęcimy do szukania odpowiedzi na pytania: Czy pamięć o wielokulturowej przeszłości miast jest pielęgnowana? Jaką rolę odgrywa to dziedzictwo w budowaniu tożsamości lokalnej?

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z koordynatorką projektu: Magdalena Dopieralska, mdopieralska@polin.pl.

Więcej informacji również na stronie oraz w załączniku.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału – to będzie niepowtarzalna przygoda!